Fogas kérdés 2016.04.13.
Gondoltam valami szójáték kell a címnek mert mindenki így szokta, vagy mi. Majd szeretnék írni az új szerelmemről, az ozorai várról...
Most pedig arra gondoltam, hogy mindenki jön a hajápolási mizériával, hogyan szárítsd a hajad, milyen olajat/balzsamot használj, mikor és hogy mosd meg... Viszont sokan vannak akik megfeledkeznek a szájhigéniáról, és csak bajba kerülnek az évek múlásával. Most ezt a bejegyzést letudhatnám, a moss fogat hülye legalább napi 2x , használj valamilyen fogköztisztítót s a szájvízes öblögetés sem árt. De azért szeretnék jobban belemenni a dolgokba, bármilyen fasznak is néztek miatta :D Tanuljatok az esetemből aki megelégedett a fogmosással.
Tavaly augusztusban rondamód bedagadtak az ínyeim, azt hittem összefosom magam a fájdalomtól de ráadásként még az állkapcsomra is ráment a fájdalom. Ezt így húztam halasztottam mert köztudottan ( mert ki tudja? ) nem szeretek orvoshoz járkálni, a fogorvos szótól pedig kirázott a hideg. Szóval egy kis idő múlva mikor már be is lázasodtam (!) elvitt a párom a fogorvoshoz. Nos tudtam, hogy van fogkövem, de hogy beton darabok essenek le fogaimról, arra nem számítottam. Egy jó kis kellemes fogkő leszedés után és 2 fajta gyógyszer szedése mellett a fájdalom elmúlt és az ínyem sokkal jobb állapotba került mint azelőtt volt. Szóval szép kis fogínygyulladásom keletkezett, hozzá pedig párosult még egy kis bölcsességfog növekedés. És hogy ez miért jó példa? Egyszerű.... Nem sokan használunk fogköztisztítót. Pedig nagyszerű dolog, hisz egy pörkölt elfogyasztása után s egy alapos fogmosást követően is még megannyi ételmaradék megragad a fogaid közt s azt biza ki kell onnan szedegetni. Erre nagyszerű kis eszköz a fogköztisztító"kúp" vagy a fogselyem. Én már mind a kettőt használom mert míg a kis seprű a nagyobb helyeket tisztítja, addig a fogselyem befér a legszorosabb fogak közé is. Nem muszáj a legmárkásabbat venni és az ilyen olyan szarral átkentet...Már 300 ft-ért be lehet szerezni pl. a rossmanból és jó pár métert tekernek rá a szarra.
Előre leszögezném, hogy nem...nem vagyok fogorvos, csak saját tapasztalatom után "beszélek".
Fogkefék: Elvileg az elektromos fogkefe tényleg jobban tisztít mint a mauális,én még nem szereztem be,de már rajta vagyok az ügyön. A legolcsóbb OralB fogkefe olyan 6 ezer ftért érhető el. Legalább is úgy tudom ez a legolcsóbbik, de lehet van még nála is olcsóbb...De ha maradunk is a hagyományosnál, lehetőleg ne legyenek nagyon kemények a sörtéi, de inkább a közepes erősségűeknél maradjunk.. Nekem is mondta az orvos, hogy váltsak kefét minél előbb. Gondolom a fogkefék cseréjéről nem kell beszélni. Én 2 max 3 havonta váltok, ennél tovább nem igazán javasolt a használata, legalább is ne 1 évig nyüstölj egyet. Illetve a kisebb fejű fogkefe is előny lehet, hisz azzal még több helyhez hozzáférünk.
A fokrém: A fogkrém lényege a friss lehellett biztosítás mellet a fluorid felvitele a zománcra. "A fluorid beépülve a fogzománcba, ellenállóbbá teszi azt a fogszuvasodással szemben, továbbá gátolja a foglepedékben található baktériumok fejlődését." . A választék annyi, mint égen a csillag.
Fogkőtisztító: Kisebb nagyobb kis kefécskék amik a a jééé a fogközeink megtisztítására lett kialakítva. Egy csomagban legalább 8-9 található.
Fogselyem: Mint már írtam a fogselyem a kisebb részek között is kipucolja a makacs lepedéket. Szintén megannyi választék van, én a legolcsóbbikat használom, tökéletes a célra.
És a szájvíz: Itt is rengeteg fajta közül lehet választani, Én pl. nem bírom az alkoholosat, egyszerűen olyan mintha tömény alkohollal öblögetnék. Szóval Listerine Zerot használok, ha van kéket ha nincs akkor lilát...A szájvízzel kiöblögedet a még esetleges ottmarad ételmaradékokat, és természetesen ez is egy időre ELNYOMJA A BÜDÖS lehelletet...
"A fogkő mindannyiunk szájában megtalálható. Étkezés során a fogak, felszínén kialakul egy vékony, színtelen, szabad szemmel éppen hogy látható úgynevezett plakkréteg. A plakkréteg nagyja feloldódott ételmaradékból áll, és kitűnő melegágya a baktériumoknak. A plakk idővel a nyálban jelenlévő ásványi anyagok - kalcium, foszfát - hatására egyre keményebbé válik, majd elmeszesedik. Ez egyre keményebbé válik, majd elmeszesedik. Az így létrejött, meszes plakk a fogkő." forrás: imperialdental.hu
Ha netalántán belennél fosva a fogkő eltávolítástól..ne legyél....Igaz nem a legkelemesebb dolog, de megfelelő kezekben nem is fogod igazán érezni, és hidd el megéri kibírni azt a pár percet míg valaki kaparászik a szádban. Lehet ultrahangosan is leszedetni de az pínzbe kerül...
|